Výlety

Chata Sněženka - tipy na výlety

Janské Lázně

Starobylé lázeňské město při úpatí Černé hory. Janské Lázně jsou zaměřeny převážně na nemoci pohybového ústrojí, ale nejsou pouze lázeňským střediskem. Je střediskem sportovním i rekreačním.

Pevnost Stachelberg

Jedná se o rozsáhlý pevnostní areál z roku 1938. Stachelberg je jeden z největších bunkrů v ČR.

Adršpašsko - Teplické skály

Adršpašské skály se svojí malebností staly již v minulosti světoznámými.Společně s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině. Obě skalní města jsou svojí rozlohou největší přírodní rezervací v ČR.

Výroba vánočních ozdob v Poniklé

Rodinná firma Rautis pokračuje v tradiční ruční výrobě vánočních ozdob ze skleněných perlí. Ozdoby si zkusíte sami vyrobit.

Park Miniatur Dolního Slezska

V Kowarech, v areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází park miniatur.. Projekt vám přibližuje architektonické památky dané oblasti. Průvodce vám během hodiny přiblíží minulost, přítomnost a budoucnost vystavených objektů.

Polské rybárny

Cestou z Kowar do Karpacze navštivte rybárnu Fliper. Zde dostanete vždy výborně upravené ryby.

Městečko Karpacz

Obec Karpacz je typickou horskou obcí, nabízí mnoho zajímavostí. Jednou z největších zajímavostí je kostel Wang. Kostelík byl postaven na přelomu 12. - 13.stol. v jižním Norsku v obci Vang.Ostelík je do Karpacze přestěhován v roce 1841

Další tipy na osvědčené výlety:

Černá hora

Sněžka

Adršpašsko - Teplické skály

ZOO Dvůr Králové nad Labem

AQUA Park Karpacz

Park Miniatur Kowary

Muzeum Žacléř

Pevnost Stachlberg

Výroba ozdob v Poniklé